Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej- etap gminny

8 marca 2016 o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury  odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Do eliminacji- testu składającego się z 30 pytań, stanęło aż 32 uczniów ZSPiG im. Jana Pawła II w Sulikowie, w dwóch kategoriach wiekowych:

I grupa- szkoły podstawowe
II grupa- gimnazja

Nad przebiegiem eliminacji, w oparciu o szczegółowy regulamin Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, czuwało pięcioosobowe Jury w składzie: przewodniczący: Jan Kolbuch- Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP w Zgorzelcu oraz członkowie: Grzegorz Kolbuch, Mateusz Krzemiński, Grażyna Rachańska i Paweł Wożny, ktore po podsumowaniu wyników wyłoniło finalistów etapu gminnego, a zostali nimi:

w I grupie:

1. Daria Szestak

2. Izabela Łajdecka

w II grupie:

1. Szymon Ludynia

2. Natalia Janiak

Zdobywcy premiowanych miejsc z obu grup wiekowych otrzymali dyplomy i wywalczyli sobie udział w eliminacjach na szczeblu powiatowym. Wszyscy uczestnicy eliminacji gminnych wykazali się obszerną wiedzą pożarniczą.

Gratulujemy!

Mateusz Krzemiński