Spotkanie ze sztuką- najmłodsi zwiedzają wystawę malarstwa

Z zapowiedzianą wizytą 4 i 15 marca do Gminnej Biblioteki Publicznej przybyły dwie grupy małych czytelników z Państwowego Przedszkola w Sulikowie. Tym razem celem wizyty było „Spotkanie ze sztuką”, a że dzieci nie często  mogą zetknąć się ze sztuką na żywo, to świetną okazją do przeprowadzenia tego rodzaju przedsięwzięcia była prezentowana w Gminnym Ośrodku Kultury wystawa malarstwa Cecylii Kaźmierczak.

Autorka prezentowanych prac od najmłodszych lat poszukiwała własnych ścieżek rozwoju duchowego. Jej wrażliwość i subtelność znalazły odzwierciedlenie w szkicach, akwarelach i pastelach. Na otwarciu wystawy artystka opowiadała o swojej pasji, którą pielęgnuje od dzieciństwa, zachęcając wszystkich do poszukiwania i rozwijania własnych talentów, realizując tym samym swoje, nawet najskrytsze marzenia.

Anna Matusewicz

red. GG