Relacja z Dnia Kobiet

Dnia 4 marca 2016r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie odbył się koncert „Chcę biec do ludzi” z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie a patronat medialny objęli Radio Szafir oraz TV Tomków. Koncert poprowadziły dwie błyskotliwe kobiety Maja i Kinga. Wydarzenie zainaugurowała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Elżbieta Wąsowska-Bodo witając artystów, zaproszonych gości oraz licznie zgromadzoną  publiczność. Korzystając z okazji pani Dyrektor złożyła ciepłe i serdeczne życzenia wszystkim paniom.

Jako  pierwsza swoje  utwory zaprezentowała młoda i bardzo utalentowana artystka, która przybyła aż z Kielc. Już w pierwszych minutach piosenki Beaty Stępień wzbudziły ogromny entuzjazm i zahipnotyzowały publiczność. Mimo tak młodego wieku artystka wykazała się ogromnym talentem. Prezentowała własne teksty i muzykę, które od razu zyskały zainteresowanie. Jeden z utworów artystki pt. „Szukasz we mnie” okazał się dobrze znany publiczności, ponieważ można go było już w styczniu 2016r. usłyszeć na antenie Radia Wrocław.

Ciepły i pełen zadumy klimat zmienił się w radosny i pełen humoru podczas występu dwóch kolejnych artystów. Krzysztof Oleksyn oraz Piotr Kosiorek zaprezentowali niesamowity utwór pod tytułem ” Dziewczyny jak te kwiaty”, czym wywołali lawinę oklasków.

Kolejnymi zaproszonymi gośćmi byli panowie Mariusz Zajączkowski i Andrzej Brzozowski z duetu ” Bez Nazwy Lirycznie”. Zespół z Lubania Śląskiego powstał 5 stycznia 2014r i mimo tak młodego stażu ma na koncie wiele niezapomnianych występów oraz koncertów charytatywnych. Warto wspomnieć iż 1 marca 2016r. duet godnie reprezentował Lubań Śląski w ramach projektu Europejska Stolica Kultury we Wrocławiu. Publiczność nagrodziła ” Bez Nazwy Lirycznie” w najpiękniejszy dla wykonawców sposób-długimi i gromkimi brawami.

Punktem kulminacyjnym koncertu był występ Leszka Kopcia, wrocławskiego barda i poety. Leszek Kopeć jest również założycielem i prezesem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Upowszechniania Kultury i Sztuki Osób Niepełnosprawnych „Widnokrąg” oraz twórcą „Muzycznej Cyganerii” na antenie Radia Wrocław. Leszek Kopeć kocha muzykę, poezję i przede wszystkim ludzi. Doceniając niezwykłą empatię Pana Leszka Kopcia, zespół młodzieżowy INSPIRA, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie, przygotował dla artysty niezwykłą niespodziankę. Zaprezentował jeden z jego utworów pod tytułem „Chcę biec do ludzi”. Piosenka ta uważana jest za sztandarowy utwór artysty i dlatego tytuł jej stał się motywem przewodnim koncertu z okazji Dnia Kobiet. Młodzież nagrodzono gromkimi brawami a sam artysta był bardzo wzruszony. To co wydarzyło się zaraz potem sprawiło, ze nikt z obecnych w sali widowiskowej nie zapomni tego wydarzenia. Niewidomy poeta, wspaniała gra na gitarze, piękna muzyka w tle, wyjątkowy głos i teksty przepełnione miłością do życia i wszystkiego co tylko da się kochać… Śmiech na przemian ze łzami, radość i smutek, prawda i świat magii- te wszystkie uczucia wypełniały serca publiczności podczas tylko jednego koncertu. Nieustające brawa, okrzyki, bisy i owacje na stojąco. Tak publiczność wyraziła swoje emocje.

Nad nagłośnieniem, oświetleniem i całą oprawą muzyczną czuwali Emil Smardzewski oraz Paweł Paluszkiewicz. Ich dbałość o najmniejszy szczegół widoczna i słyszalna była podczas całego koncertu. Aby to wszystko przeżyć, wystarczyło zawitać w progi Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie. Jeśli komuś się jednak nie udało, jak zapewnia dyrektor Elżbieta Wąsowska-Bodo, będzie miał jeszcze okazję uczestniczyć w tak niezwykłych wydarzeniach.

Kinga Przygodzińska