Sulików pokochał malarstwo Cecylii

wystawa Cecylii Kaźmierczak

26.02.2016 o godz. 18:00 Gminny Ośrodek Kultury miał zaszczyt gościć w swoich skromnych murach niezwykłą postać, malarkę Cecylię Kaźmierczak, która wszystkich przybyłych gości wprowadziła w świat swojej twórczości i zamiłowań, używając przy tym tak barwnego języka jak malowane przez nią na płótnach i kartonach kwiaty czy portrety. Jej opowieści wywoływały u licznie przybyłych słuchaczy raz po raz to wybuchy śmiechu, to łzy wzruszenia, jak chociażby niezwykła historia kalendarza papieskiego.

Z piątkowego spotkania zapamiętamy postać dość kruchej postury acz o silnym i niezłomnym charakterze, dążącą od wczesnego dzieciństwa do utrwalania wszystkich tych chwil, które powodowały drżenie jej wrażliwego serca.

Zapamiętamy ciepłe kolory, delikatną kreskę i autentyczność; portrety, kwiaty, krajobrazy  i uczucie ogromnego niedosytu…

Najmilsza Cecylio maluj, bo chcemy więcej!

Grażyna Glodek