Wystawa prac plastycznych Cecylii Kaźmierczak

W dniach od 26 lutego do 11 marca dostępna będzie wystawa prac plastycznych Cecylii Kaźmierczak „fascynuje ją świat i ludzie”

Cecylia Kaźmierczak urodzona w Zielonej Górze w 1946 ukończyła filologię rosyjską oraz bibliotekarstwo, co na wiele lat połączyło ją zawodowo z pracą w szkole. Rysunkiem, malarstwem i grafiką zajmuje się odkąd sięga pamięcią, począwszy od wypełniania zeszytów szkolnych rysunkami zamiast notowania nudnych lekcji, aż po dzień dzisiejszy, gdzie z fascynacji otaczającym światem i ludźmi, na luźnych kartkach szkicem zatrzymuje to, co wzbudziło jej nienasyconą wciąż ciekawość.

Od 1999 roku prowadziła cykliczne spotkania ze sztuką dla utalentowanej młodzieży czeskiej, duńskiej, litewskiej, niemieckiej i polskiej. Efektem jej artystycznego zaangażowania były spotkania w 1999 w Lubaniu, rok później w Löbau (Niemcy), w 2001 w Kolin (Czechy), w Skjern (Dania) w 2002 oraz na Litwie w Prienai w 2003.

Początkowo fascynował ją tylko szkic ołówkiem, obecnie najchętniej maluje pastelami, ostatnimi czasy głównie kwiaty i portrety. Z tego oczarowania pięknem twarzy ludzkiej zrodziły się wystawy w Kamenz i Nebelschütz (Niemcy) a w 2006 w Lubaniu „Portret lubańskich Romów. Obecnie prócz malarstwa z powodzeniem stawia kroki na scenie, działając intensywnie w grupie teatralnej, spełniając tym samym marzenia sprzed lat o aktorstwie.

Grażyna Glodek