Relacja z Dorocznego Sulikowskiego Jarmarku Świątecznego

Dnia 11 grudnia 2015 Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie zaprosił gości na doroczny Jarmark Świąteczny. Już w drzwiach gości przywitała pięknie pachnąca oraz przystrojona świątecznie choinka a z piętra dochodziły odgłosy kolęd oraz zapach regionalnych przysmaków i kawy.
Jarmark rozpoczął się Jasełkami przygotowanymi przez dzieci i ich opiekunów z Przedszkola w Sulikowie. Przepiękne białe stroje oraz cudowne dziecięce głosy wzruszyły widownię oraz zachęciły do wspólnego kolędowania.

Nie zabrakło również pięknych kolęd w wykonaniu grupy działającej pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie kierowanej przez pana Emila Smardzewskiego. Przepiękne dźwięki instrumentów oraz kolędy w wykonaniu wychowanków pana Emila wprawiły słuchaczy w prawdziwie magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia.

Jakże przyjemny i rodzinny klimat można było poczuć przy filiżance kawy i wsłuchując się w tak samo rodzinne występy. Panny Wadzickie zaprezentowały pastorałkę oraz wiersz a kolejne siostry Szulc dały istny popis wokalu niemalże zapierając dech w piersiach.
Dzięki serdeczności Państwowej Szkoły Muzycznej ze Zgorzelca, przybyli goście mieli okazję nasycić dusze kolędami w wykonaniu jej wychowanków . Różnorodność instrumentów najbardziej zainteresowała najmłodszych widzów. Kolędy rozbrzmiewały w dźwiękach płynących z saksofonu, pianina, akordeonów oraz oczywiście skrzypiec.

Utwory w wykonaniu grupy wokalnej z Gminnego Osrodka Kultury pod okiem pani Kingi Przygodzińskiej zakończyły część artystyczną Jarmarku, wprowadzając gości w kolejny etap rozkoszowania się, tym razem za pomocą takich zmysłów jak dotyk, węch i smak.
Przepyszne regionalne wypieki, paszteciki, ręcznie robione ozdoby choinkowe i wiele wiele innych atrakcji czekało na gości, wśród których oczywiście nie mogło zabraknąć Szanownego Pana Wójta gminy Sulików Roberta Starzyńskiego oraz księdza proboszcza Wojciechowskiego z parafii w Radzimowie.

A wszystko to odbywalo się w istnie sielankowej i świątecznej atmosferze, wypełnionej dekoracjami, które powstały dzięki Pani Grażynie Glodek we współpracy z Mateuszem Krzemińskim. Nad nagłośnieniem i oświetleniem całej imprezy czuwał niezastąpiony Paweł Paluszkiewicz, dzięki któremu dźwięk oraz ciepłe światło sceniczne tak idealnie nadały ton całemu przedsięwzięciu.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Elżbieta Wąsowska-Bodo złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim przybyłym gościom oraz oczywiście zaprosiła do wspólnego kolędowania w przyszłym roku.