Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci

5.11.2015  odbyło się w Gminnej Bibliotece w Sulikowie, spotkanie zaprzyjaźnionych klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.
Podejmowana dyskusja była ściśle związana z porą roku i tematem spotkania, który brzmiał „Las to mieszkanie dla zwierząt wielu”,więc szanuj go jak swój przyjacielu”

Dzieci świetnie radziły sobie w swobodnej rozmowie, szukając odpowiedzi  na pytania:
Gdy nie będziemy dbać o las i mieszkające w nim zwierzęta, to…”,
„Czy bez drzewa mógłby istnieć świat oraz ludzkość na Ziemi?” oraz „ Czym można byłoby zastąpić drzewo?
Burza mózgów wywołała gromką dyskusję. Podpowiedzią stał się  wiersz Hanny Kober „Zwierzęta i ich dom” oraz „Drzewo”. Spotkanie zakończyło wykonanie proekologicznej pracy plastycznej. Każdy z uczestników miał do dyspozycji pestki dyni, barwione naturalnymi barwnikami, papier i klej. Dzięki inwencji dzieci, powstał piękny jesienny park.

Kolejne spotkanie już 2 grudnia. Zapraszamy